Rio 2016: Francuska u polufinalu rukometnog turnira

daniel_narcisse

Rukometaši Francuske plasirali su se u polufinale olimpijskog turnira pobijedivši u prvom četvrtfinalnom ogledu Brazil 34:27.

Domaći rukometaši pružili su solidan otpor višestrukim europskim i svjetskim prvacima te braniteljima naslova iz Londona.

Na poluvrijeme se otišlo rezultatom 16:16, a kvaliteta francuskih rukometaša došla je do izražaja u nastavku. Sredinom drugog poluvremena Francuzi su se odvojili na šest razlike i nakon toga ishod utakmice više nije dolazio u pitanje.

Najučinkovitiji u francuskoj reprezentaciji bio je Michael Guigou s 8 golova, koliko je postigao i najraspoloženiji Brazilac Alexandro Pozzer.

Francuska će u polufinalu igrati protiv pobjednika dvoboja Njemačke i Katara, a preostala dva četvrtfinalna para su Danska – Slovenija i Hrvatska – Poljska.