evropsko prvenstvo

Rukometaši Crne Gore priredili senzaciju i “razbili” Hrvatsku

Budimpešta: Slavlje rukometaša Crne Gore nakon pobjede protiv Hrvatske
20.01.2022., Multifunctional Arena, Budimpesta, Madjarska - EHF Europsko prvenstvo, skupina I, 1. kolo, Crna Gora - Hrvatska. Ivan Cupic. Photo: Sanjin Strukic/PIXSELL

U prvom kolu druge faze Evropskog prvenstva za rukometaše, koja je počela danas, Crna Gora je napravila iznenađenje i upisala veliku pobjedu protiv Hrvatske sa 32:26.

Crnogorci su od početka meča bili bolji rival, na poluvrijeme su otišli sa šest golova prednosti 15:9.

U nastavku susretu Hrvati nisu mogli stići zaostatak, te su Crnogorci upisali ubjedljivu pobjedu rezultatom 32:26.

Treba istaći odličnu partiju Nebojše Simića koji je činio čuda na golu Crne Gore. Sa 14 odbrana proglašen je za igrača utakmice.

Crnogorce je do pobjede predvodio Vujović sa sedam pogodaka, dok je kod Hrvatske najefikasniji bio Čupić također sa sedam golova.