Rukometašice Jedinstva prve finalistkinje Kupa BiH

rukomet

Rukometašice tuzlanskog Jedinstva plasirale su se u finale Kupa BiH nakon što su večeras u dvorani Mejdan pobijedile ekipu Bihaća rezultatom 23:17 (8:7).

U prvom poluvremenu vodila se izjednačena borba, s malom prednošću jedne ili druge ekipe. U finišu poluvremena Tuzlanke su golom Indire Horozović osigurale prednost od 8:7.

Na početku drugog poluvremena domaće igračice postigle su pet golova, a gošće samo jedan i nakon 13:8, prednost domaćih samo se povećavala. U 54. minuti iznosila je 22:12, nakon čega je trener Jedinstva Zvjezdan Tomić uveo više mlađih igračica, te su gošće ublažile poraz.

Najviše golova za Jedinstvo postigle su Indira Horozović (6), Marijana Sorak i Admira Zvekić (po 4 gola).

U sastavu Bihaća Azra Bašanović je postigla 5, a Neira Midžić 4 gola.

Jedinstvo će u finalu igrati s pobjednikom susreta Izviđač – Grude Autoherc koji se igra od 19 sati.