Rukometašice Norveške osvojile titulu svjetskih prvakinja

norveska prvaka svijeta rukometasice

Rukometašice Norveške, aktuelne evropske i olimpijske prvakinje, treći put su osvojile titulu svjetskih prvakinja.

U finalu svjetskog prvenstva koje se održavalo u Danskoj, Norvežanke su pobijedile selekciju Holandije s 31:23 (20:9).

Norvežanke su do svjetskog zlata došle na krilima Camille Herrem koja je postigla sedam, te Heidi Loke koja je postigla šest golova. Na golu se s 23 odbrane iskazala golmanka Kari Grimsbo.

U reprezentaciji Holandije iskazala se Estevana Polman s osam golova, dok je Danick Snelder dodala pet.

Bronzanu medalju osvojile su Rumunke koje su u meču za 3. mjesto bile bolje od Poljakinja s 31:22 (15:8).

Selekciji Norveške bila je to ukupno deveta medalja sa svjetskih prvenstava. Zlatne medalje također su osvajale na svjetskim prvenstvima u Danskoj 1999. i Brazilu 2011. godine.