S Musinih 0/8 nije moglo bolje: BiH poražena u 2. kolu kvalifikacija za SP

fra_bih1

Košarkaška reprezentacija Francuske opravdala je ulogu favorita u duelu protiv BiH i slavila prilično ubjedljivu pobjedu u drugom kolu drugog kruga kvalifikacija za Mundobasket.

Završilo je 84:65 (19:12, 20:22, 22:15, 23:16).

BiH se prilično dobro držala prvo poluvrijeme, koje je završilo sa samo pet koševa viška za Francusku (39:34). Posebno smo dobro stajali u drugoj četvrtini koju smo dobili 22:20, no u drugom poluvremenu Francuzi su pokazali svoj kvalitet i zasluženo slavili.

Bolji od ostalih bili su Gordić sa 16, Milošević sa 15 i Stipanović sa 13 poena.

Džanan Musa je odigrao utakmicu ispod svih očekivanja i postigao tek jedan poen, uz šut iz igre 0/8.

Selektor BiH Duško Vujošević koristio je protiv Francuza svih 12 igrača. Sulejmanović (5:39 minuta na parketu), Lazić (12:10), Hasandić (6:03), Gegić (11:09), Vrabac (13:51) i Lončar (3:13), završili su meč bez postignutog koša.

Francuze je do pobjede predvodio Labeyrie s 13 poena, uz sedam skokova, dvije asistencije i jednu ukradenu loptu.

Podsjećamo, naši košarkaši su prije tri dana u Skenderiji slavili veliku pobjedu protiv Rusije (81:76), koja bi mogla biti ključna kada je plasman u narednu rundu kvalifikacija u pitanju.

Danas su u okviru naše kvalifikacijske grupe Rusi savladali Belgiju rezultatom 76:69 (16:23, 20:13, 26:11, 14:22).

Belgija je posljednja na tabeli s dva poraza, dok BiH zauzima trenutno treće mjesto koje vodi u narednu rundu kvalifikacija.

Francuzi su prvi s dvije pobjede. Naredni meč naši košarkaši igraju 23. februara iduće godine kada dočekuju Belgiju, a dva dana kasnije gostuju u Rusiji.

Rezultati utakmica 2. kola kvalifikacija za svjetsko košarkaško prvenstvo 2019. godine u Kini u E-grupi: