Šarić u zadnjoj sekundi donio pobjedu Efesu protiv Zvezde

saric

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su večeras od Anadolu Efesa u Istanbulu sa 85:84 u prvom kolu Top16 faze u Euroligi, javlja Anadolu Agency (AA).

Iako je Crvena Zvezda u većem dijelu utakmice igrala vrlo dobro, na kraju se ekipa Anadolu Efesa pokazala spretnijom.

U prvoj četvrtini rezultat je bio 25:23 za domaćina, dok je Zvezda poslije 20 minuta imala 10 poena prednosti, 54:44. Treću četvrtinu srbijanska ekipa je zadržala prednost sa 72:61, dok je Efes do kraja meča zaigrao mnogo bolje i na kraju slavio u prvoj utakmici Top16 faze u Euroligi.

Pobjedu turskoj ekipi trenera Dušana Ivkovića donio je Dario Šarić poenima tri sekunde prije kraja.

Najefikasniji u turskoj ekipi je bio Bryant Kevin Dunston koji je imao 21 poen i 4 skoka, dok je u ekipi Crvene Zvezde najefikasniji bio Maik Zirbes sa 22 poena i 12 skokova.