SEHA liga: Rukometaši Izviđača poraženi od Nexea iz Našica

zagreb_izvidjac_seha_liga
FOTO 24sata.hr

Rukometaši Izviđača večeras su u Ljubuškom poraženi od ekipe Nexe iz Našica sa 30:27 (18:15) u 12. kolu regionalne SEHA lige.

U derbiju začelja tabele hrvatski predstavnik tokom gotovo cijelog susreta je držao rezultatsku prednost, a najveću je osvtario u 43. minuti kada je vodio s osam golova (25:17) razlike. Serijom 6:0 bosanskohercegovački prvak se uspio vrati u igru i približiti na svega dva gola (25:23), ali u posljednih 10-ak minuta Ljubušaci nisu imali snage za potpuni preokret. Gosti su sačuvali prednost 2-3 gola i zasluženo došli do treće pobjede.

U redovima Izviđača najefikasni su bili Josip Šarac i Matej Hrstić sa po osam golova, a kod pobjedničke ekipe Josip Božić Pavletić sa sedam golova.

Ljubušaci na tabeli zauzimaju posljednje, deseto mjesto, sa tri boda, dok je Nexe osmo s devet bodova.

Nakon zimske pauze rukometaši Izviđača prvi naredni susret će igrati 5. februara 2017. godine u gostima protiv mađarskog Veszprema, a radi se o zaostalom sustretu iz 7. kola.