Kraj jednog od favorita

Senzacija nad senzacijama: Francuska je već ispala sa Mundobasketa!

francuska latvija sp

Košarkaši reprezentacije Francuske upisali su i drugi poraz na Svjetskom prvenstvu. Ovaj put ih je savladala Latvija i tako izbacila sa Mundobasketa!

Slavila je Latvija 88:86 i to je kraj za jedne od favorita prvenstva, već u grupnoj fazi, piše Scsport.ba.

Kontrolirali su Trikolori meč na početku i u prvoj dionici su ubacili čak 33 poena, ali odbrana nije bila na nivou, te su dozvolili Latviji 26 ubačaja.

Na poluvremenu je Francuska vodila sa 53:49, a prednost je rasla u trećoj dionici i činilo se da tim Vincenta Colleta ulazi u mirnu završnicu.

Vodili su sa čak 74:62 uoči posljednjih deset minuta, ali onda su se potpuno raspali.

Iskoristila je to Latvija koja na 37 sekundi do kraja dolazi i do vodstva od 87:86.

Naredni napad nije uspio u poene pretvoriti Fournier, a potom ni Gobert ne popravlja njegov promašaj!

Žagars pogađa jedno od dva slobodna bacanja na drugoj strani, a u posljednjem napadu za Francusku je Francisco promašio trojku!

Latvija je slavila 88:86.

Pomenuti Žagars je ubacio 22 poena, a Šmits je dodao 20. Kod Francuske je s 27 jedini raspoložen praktično bio Fournier.

Tako je Francuska ispala i igrat će za plasman od 17. do 32. mjesta.

Podsjećamo, u prvom kolu sje Francusku deklasirala selekcija Kanade.