Simmons predvodio 76-erse do 12 ovosezonske pobjede

simmons

Mlada ekipa Philadelphia 76-ersa sinoć je upisala 12 pobjedu u ovoj sezoni NBA lige, šestu u posljednjih osam mečeva, nakon što je na svom terenu savladala Washington Wizardse sa 118:113.

Washington je u ovom meču bio na dobrom putu da sustigne zaostatak od 22 poena. Posljednjih pet minuta utakmice igrači Washingtona su namjerno pravili faule nad Benom Simmonsom, u nadi da će promašivat s linije za slobodna bacanja.

S tom taktikom Wizardsi su krenuli pri rezultatu 96:88, Simmons je s linije za slobodna bacanja bio polovičan, te su Wizardsi došli na samo tri poena zaostatka (100:97), tri i po minute do kraja meča.

Ipak, taktika gostujuće ekipe na kraju nije upalila. Simmons je pogodio 15 od 29 slobodnjaka, što je bilo dovoljno za pobjedu 76-ersa.

Simmons je upisao 31 poena i 18 skokova. Raspoložen je bio i centar Joel Embiid s 25 poena i 14 skokova dok je hrvatski reprezentativac Dario Šarić dodao 24 poena.

U timu Wizardsa, koji su izgubili pet od sedam posljednjih mečeva, istaknuli su se Kelly Oubre Jr. s 22 poena, te Bradley Beal i Jodie Meeks s po 21 poena.

Aaron Gordon je postigao 40 poena uz 15 skokova u pobjedi Orlando Magica protiv Oklahoma City Thundera rezultatom 121:108. San Antonio Spursi su savladali Memphis Grizzliese sa 104:95, a 41 poen u dresu Spursa postigao je centar LaMarcus Aldrige.

U pobjedi Houston Rocketsa protiv Indiana Pacersa sa 118:97 James Harden je imao učinak od 29 poena, a svoj rekord sezone upisao je Kyle Lowri, koji je postigao 36 poena u pobjedi Toronto Raptorsa protiv Cherlotte Hornetsa sa 126:113.