Skroman učinak Nurkića u porazu Portlanda

nurkic

Košarkaši Portland Trail Blazersa poraženi su sinoć na gostovanju kod Sacramento Kingsa s 86:82.

Domaći sastav do pobjede je predvodio Willie Cauley-Stein s učinkom karijere od 22 poena i deset skokova. Cauley-Stein je 13 od svojih 22 poena postigao u odlučujućoj, četvrtoj četvrtini.

Bh. košarkaš Jusuf Nurkić nije imao svoju večer, te je za 27 minuta na parketu imao četiri poena, sedam skokova, asistenciju i dvije ukradene lopte.

U timu Sacramenta George Hill i Garrett Temple su postigli po 14 poena, a Kosta Koufos je imao deset poena i sedam skokova.

U ekipi Portlanda najefikasniji je bio Damian Lillard s 29 poena i četiri asistencije, ali promašio je šut za tri poena u odlučujućim trenucima utakmice. C.J. McCollum je dodao 19 poena.

Portland je izgubio 18 lopti, uz najslabiji učinak po broju poena u ovoj sezoni NBA lige.