nba

Skromna partija Nurkića u porazu od viceprvaka

Jusuf Nurkić je imao skroman nastup. Nije mnogo vremena ni proveo u igri, s obzirom da je rano ušao u probleme s ličnim greškama

Aktuelni NBA viceprvak upalio je motore. Phoenix je nastavio pobjedničku seriju, upisao šesti trijumf zaredom. I to na račun Portlanda, koji još uvijek ne zna za gostujuću pobjedu ove sezone (0-7).

Sunsi su na svom parketu dobili Trail Blazerse sa 119:109. Tim iz Oregona u prvoj četvrtini je imao blagu prednost, ali u drugoj dionici domaćini su preuzeli konce meča u svoje ruke i utakmicu usmjerili u jednom pravcu.

Jusuf Nurkić je imao skroman nastup. Nije mnogo vremena ni proveo u igri, s obzirom da je rano ušao u probleme s ličnim greškama. Za nešto više od 19 minuta upisao je osam poena, šest skokova i tri asistencije. Najefikasniji u njegovoj ekipi bili su Damian Lillard 828 poena) i Norman Powell (23)

Kod Phoenixa je blistao Frank Kaminsky sa career-high izvedbom (31 poen), pratio ga je Chris Paul (21).

Vrlo je zanimljivo bilo u obračunu između Los Angeles Lakersa i Miami Heata. Nakon produžetka slavio je kalifornijski tim (120:117). Gosti s Floride su zamalo izborili novih pet minuta, ali je Tyler Herro bio neprecizan u šutu za trri poena u zadnjem napadu. Sjajnu partiju u pobjedničkom sastavu je pružio Russell Westbrook s triple-double predstavom (25 poena, 14 asistencija, 12 skokova).

Detroit je slavio u gostima kod Houstona (104:112), ali Luka Garza nije ulazio u igru.