Prvenstvo BiH

Sloboda ubjedljiva protiv Leotara, gostima nisu dali ni šansu

sloboda-leotar

Treću pobjedu u prvenstvu BiH košarkaši OKK Slobode ostvarili su večeras protiv trebinjskog Leotara, u okviru 4. kola Lige 12.

Tuzlaci su nakon vrlo dobre igre slavili rezultatom 78:65 (19:13, 23:14, 29:19, 7:19), ne pruživši gostima ni najmanju šansu za iznenađenje.

Pobjednik se nazirao već u 15. minuti, kada su igrači trenera Josipa Pandže poveli 33:13. Ta se prednost stalno povećavala, da bi u 36. minuti iznosila +27 poena. Do kraja su gosti iskoristili malu opuštenost domaće ekipe te su znatno ublažili poraz.

Za domaći sastav debitantske poene postigao je novi igrač, Amerikanac Keithric Jervon Pressley.

OKK Slobodu do trijumfa predvodili su Sani Čampara sa 15, dok su Dejan Janjić i Denzel Walter Gregg ubacili po 13 poena.

U sastavu Leotara najefikasniji su bili Marko Rikalo sa 18 i Aleksandar Andrejević sa 13 poena.