Solidni nastupi Brankovića i Bašića na EP u brzom klizanju u Sočiju

edin brankovic

Seniorski reprezentativci Bosne i Hercegovine u brzom klizanju (short track) Edin Branković i Nihad Bašić osvojili su 29. i 33. mjesto na Evropskom prvenstvu Sočiju (Rusija).

U konkurenciji najboljih brzoklizača iz 26 zemalja Evrope, naši reprezentativci, s obzirom na uslove u kojima teniraju u BiH, imali su solidan nastup, saopćeno je iz Saveza klizačkih sportova.

Branković je  u utrci na 1.000 m zauzeo 29. mjesto, a na 500 m bio je 33. Na 1.500 m u najjačoj grupi bio je veoma blizu da uđe u polufinale, ali, nažalost, iako je imao četvrto vrijeme utrke nije uspio ući u završni krug takmičenja.

Bašić je u utrci na 500 m zauzeo 34. mjesto, a na trkama 1.000 m i 1.500 m imao je nešto lošiji rezultat.

U nastavku klizačke sezone Branković će u februaru nastupiti na utrkama Svjetskog kupa u Dresdenu (Njemačka) i Dordrechtu (Holandija), kao i na Svjetskom prvenstvu u Seulu (Koreja), a Bašić na međunarodnom takmičenju “Alpe Adria Trophy” u Sloveniji, navodi se u saopćenju.