Španci drugi finalisti nakon pobjede protiv Kazahstana

spanija futsal

U beogradskoj Areni u drugom polufinalnom susretu na EURO 2016 u futsalu selekcija Španije je savladala Kazahstan rezultatom 5:3, javlja Anadolu Agency ( AA).

U prvom poluvremenu Španci su potvrdili epitet favorita te su na pauzu otišli sa prednošću od 3:1.

U drugom poluvremenu selekcija Kazahstana je zaigrala dosta bolje, ali na kraju nisu mogli izbjeći poraz te je Španija slavila s ukupnih 5:3.

Ovom pobjedom reprezentacija Španije se plasirala u finale gdje će se sastati sa Rusijom. U utakmici za treće mjesto će igrati Srbija i Kazahstan.

Ranije danas u prvom polufinalnom meču na EURO 2016 u futsalu Rusija je, nakon produžetaka, ukupnim rezultatom 3:2 pobijedila domaćina Srbiju.

Susret za treće mjesto i finale igrat će se u Areni u subotu, 13. februara ove godine.