Španci preko Poljaka do četvrtfinala Eurobasketa

Košarkaška reprezentacija Španije bila je bolja u susretu osmine finala od Poljske, savladavši je večeras rezultatom 80:66. Španija je tako treća ekipa koja se plasirala među osam najboljih reprezentacija Eurobasketa 2015.

Susret je odigran u dvorani Pierre Mauroy u francuskom Lilleu a prva četvrtina okončana je rezultatom 25:20 za Špance. Poljska je bila bolja u drugoj četvrtini te je postigla 19 koševa, a selekcija Španije tri manje, da bi rezultat prvog poluvremena bio 41:39 za Špance.

Obje reprezentacije u trećoj četvrtini pokazale su kvalitetnu igru, a rezultat pred posljednju dionicu igre bio je izjednačen 55:55. I kada su obje reprezentacije imale iste šanse u završnici susreta, Poljska je doživjela totalni debakl postignuvši samo 11 koševa, u odnosu na Španiju koja u posljednjoj četvrtini bilježi 25 koševa.

Najefikasniji igrač susreta bio je Španac Pau Gasol koji je postigao 30 koševa.

Na rasporedu večeras u Lilleu još je jedan susret osmine finala, Francuska – Turska.