mundobasket

Španija, Srbija, Argentina i Poljska u četvrtfinalu košarkaškog SP-a

srbija italija jokic334

Španija i Srbija u petak su ostvarile pobjede na Svjetskom košarkaškom prvenstvu i plasirale se u četvrtfinale.

U veoma tvrdoj i neizvjesnoj utakmici Španija je pobijedila Italiju 67:60. Španci su bili u prednosti veći dio utakmice, ali su ih Italijani u posljednjoj četvrtini pritisnuli, poveli 56:52 četiri minute prije kraja no nakon toga su stali.

Španci su uzvratili serijom 10:0, ponovno preuzeli vodstvo koje su obranili serijom ubačaja iz slobodnih bacanja u posljednjoj minuti susreta.

Špance su do pobjede predvodili Juancho Hernangomez sa 16 poena i Ricky Rubio s 15. U italijanskoj reprezentaciji Danilo Gallinari ubacio je 15, a Luigi Datome 12 poena.

U drugom susretu grupe J Srbija se u ranijem terminu lako obračunala s Portorikom. Bilo je 90:47 za reprezentaciju Aleksandra Đorđevića.

Španija i Srbija u nedjelju će odmjeriti snage u susretu za prvo mjesto u grupi J.

U grupi I četvrtfinale su izborili Argentina i Poljska. Argentina je bila bolja od Venecuele 87:67, dok je Poljske pobijedila Rusiju 79:74.

Argentina i Poljska imaju maksimalne četiri pobjede i u međusobnom će susretu u nedjelju odlučiti tko će s prve pozicije u četvrtfinale.