Olimpijske igre

Španović ostala bez medalje: Ovo je bilo najjeftinije zlato koje je moglo da se osvoji

spanovic33

Kada ne uradiš ono što si planirao, onda ti je sasvim svejedno šta si plasmanski uradio, rekla je Španović

Atletičarka iz Srbije Ivana Španović bila je vidno razočarana poslije finala skoka udalj na Olimpijskim igrama u Tokiju.

Ona je takmičenje završila na četvrtom mjestu, bez medalje iako joj je nedostajalo šest centimetara do bronze, a svega deset do zlata.

Njemica Malaika Mihambo je tek u šestoj seriji skokom od upravo 7,00 došla do zlatne medalje.

Srebro ide Brittney Reese sa 6,97, koliko je skočila i bronzana Ese Brume, ali je Ris imala bolji drugi skok od Nigerijke.

U izjavi za RTS je kratko poručila da je ovo bilo “najjeftinije zlato koje je moglo da se osvoji”.

– Kada ne uradiš ono što si planirao, onda ti je sasvim svejedno šta si plasmanski uradio. Bila je najjeftinija zlatna medalja koja je mogla da se osvoji. Nemam potrebu bilo šta da kažem. Završilo se kako se završilo. Vjerovatno ću sutra znati šta da kažem prvo sebi, a onda i ostalima. Hvala svima na podršci – rekla je razočarana Ivana Španović.

Njen najbolji skok u finalu bio je 6,91, a da je ponovila ili nadmašila skok iz kvalifikacija od 7,00 radovala bi se zlatnoj medalji.