vaterpolo

Srbija nevjerovatnim padom izgubila bronzu, skoro 15 minuta nisu dali gol

Gotovo 15 minuta Srbija nije postigla gol, što je, naravno, Španija kao favorit prvenstva iskoristila

Španija je osvojila bronzanu medalju na SP-u u vaterpolu tako što je pobijedila Srbiju 9:6.

Meč za medalju odlučio je nevjerovatan pad Srbije, koja je potpuno stala u drugom poluvremenu.

Tada gotovo 15 minuta nije postigla gol, što je, naravno, Španija kao favorit prvenstva iskoristila.

Srbi su odlično počeli meč i čvrstom odbranom ograničavali Špance na golove tek s igračem više, pa je prva četvrtina završila 3:3.

Nakon druge Španija je imala minimalnih 6:5 i onda je krenuo potop Srbije, koja cijelu treću četvrtinu nije postigla gol.

Španija je zabila dva i otišla na tri gola razlike. Imala bi i višu prednost da srpski golman Branislav Mitrović nije izvodio čuda odbranama peteraca i kontri.

U zadnjem dijelu utakmice Srbija je opet igrala sjajnu odbranu, ali i dalje nikako nije mogla zabiti, čak ni s igračem više.

Perone je golom za 9:5 sve riješio, a Srbija je onda šesti gol postigla na samom kraju. Prvaka svijeta odlučit će meč Mađarske i Grčke od 11 sati.