Švedskoj dramatičan finiš protiv Slovenije

svedska rukomet

Jednu od najzanimljivijih utakmica dana na EURO 2016 za rukometaše u Poljskoj odigrali su Švedska i Slovenija. U dramatičnom finišu ogleda prvog kola grupe „C“ Šveđani su slavili sa 23:21, javlja Anadolu Agency (AA).

Nakon prvih 30 minuta, koje je Švedska okrenula u svoju korist sa sedam golova prednosti (16:9) činilo se da je pitanje pobjednika riješeno. No, izabranici Veselina Vujovića su se probudili i u nastavku te u 50. minuti izjednačili na 20:20. Ipak, Šveđani su bili smireniji u završnici i slavili sa 23:21.

Prethodno u istoj grupi Španija je sa 32:29 savladala Njemačku. Danas su odigrana i dva susreta prvog kola u grupi „D“. Danska je bila ubjedljiva protiv Rusije pobijedivši sa 31:25, dok je Mađarska nadigrala Crnu Goru sa 32:27.