11. kolo

Težak poraz Širokog u ABA2 ligi

Košarkaši Širokog doživjeli su težak poraz na svom parketu u okviru 11. kola regionalne ABA2 lige. Od Širokobriježana bolji je bio Spartak iz Subotice 67:95 (13:19, 20:31, 19:20, 15:25).

Gosti su kontrolirali utakmicu od samog starta i na poluvrijeme su otišli sa 17 poena „viška“ (33:50). U preostale dvije četvrtine održavali su stečenu prednost i na kraju su došli do devete pobjede.

Filip Barna s 21 poenom i Luka Cerovina sa 16 poena i 7 skokova predvodili su Spartak do pobjede, dok je u redovima domaćeg tima Carlos Antonio Pepin ubacio 17 poena.

S omjerom 9-2 Spartak se nalazi vrhu ljestvice, dok je Široki četvrti s omjerom pobjeda i poraza 7-4.

U Širokom Brijegu do kraja sedmice odigrat će se još dva preostala kola prvog dijela sezone ABA2 lige nakon čega će biti poznato osam timova koji će takmičenje nastaviti kroz playoff.