Težak poraz “Studenata” u drugom kolu FIBA Europe Cupa

kk bosna

Košarkaši Bosne Royal poraženi su od ekipe Donar Groningen sa 72:43 u susretu drugog kola FIBA Europe Cupa.

Ovo je studentima bio drugi poraz u ovom takmičenju nakon što su na startu izgubili od ekipe Antwertpa.

Utakmica je počela serijom gostujućeg tima od 7:0 i holandski sastav je već tada pokazao da se radi o dosta ozbiljnijem protivniku.

Gosti su tokom prve četvrtine u potpunosti dominirali i ovaj period završili s ubjedljivih 20:4 te je već tada bilo jasno da će iz Sarajeva odnijeti bodove.

U nastavku meča Bosna je igrala nešto bolje, posebno u trećoj četvrtini, ali nije bila ni blizu preokreta.

Walker i Alikadić bili su najefikasniji u redovima Bosne sa po devet poena, dok su se u gostujućoj ekipi istakli Bruinsma sa 15, Dourisseau sa 14 i Cunningham sa 13 poena.

Naredni meč u FIBA Europe Cupu Bosna igra 31. oktobra kada ide u goste francuskoj ekipi ESSM Le Portel.