us open

Tsitsipasa izbacio 128. teniser na ATP listi

Dominic Stricker

Grčki teniser Stefanos Tsitsipas završio je učešće na US Openu već u drugom kolu.

Bolji od njega poslije četiri sata i 10 minuta tenisa bio je Švicarac Dominic Stricker rezultatom 3:2 (7:5, 6:7, 6:7, 7:6, 6:3).

Vidjelo se od starta meča da će Tsitsipas imati puno problema sa 21-godišnjim Švicarcem, jer je prvi set izgubio u završnici sa 7:5.

Nastavilo se u istom ritmu, igralo se veoma tvrdo i neizvjesno, ali je naredna dva seta kroz tie-breakove dobio Grk.

Ali, nije slomio otpor 128. tenisera svijeta, koji je u još jednom tie-breaku izjednačio i odveo meč u peti set.

Tamo je Tsitsipas, sedmi nosilac, poklekao već na startu, izgubio svoj servis gem i to je bilo kobno po njega, jer je Stricker sačuvao svoje servise do kraja i slavio najveću pobjedu u karijeri.

U trećoj rundi će za protivnika imati boljeg iz duela koji je u toku između Francuza Bonzija i Amerikanca Eubanksa.