nba

U rekordnoj pobjedi Portlanda Nurkić ubacio devet koševa

nurkic

Portland je noćas teko porazio Oklahomu.

Trail Blazersi su razbili Thunder sa 133:85 i tako ovoj ekipi nanijeli najteži poraz u klupskoj istoriji.

Dakle, čak 48 poena razlike, čime je i tim iz Oregona izjednačio vlastiti rekord pobjede s najvećom razlikom.

Najefikasniji kod Blazersa bio je CJ McCollum (20 poena), a Kenrich Williams (18) kod Oklahome.

Jusuf Nurkić odigrao je solidno. Za 18 minuta u igri upisao je 9 poena, 7 skokova, 4 asistencije i 2 ukradene lopte.

Utah Jazz je slavio protiv Orlando Magica sa 137:91 i time srušio rekord NBA koji su dosad držali Golden State Warriorsi. Naime, Jazzeri su uspjeli pogoditi čak 18 trica u jednom poluvremenu.

Rezultati: Portland – Oklahoma 133:85; Sacramento – Milwaukee 128:129; Utah – Orlando 137:91; San Antonio – Indiana 133:139 (p); Philadelphia – Minnesota 122:113; Detroit – New York 81:125; Miami – Cleveland 115:101;
Washington – Dallas 87:109.