Ukida se treći set u ženskom tenis

WTA

Interes za ženski tenis sve je manji pa WTA razmišlja kako vratiti gledaoce na mečeve najboljih teniserki svijeta.

Ideja je, barem zasad, da se ukine treći odlučujući set. Ako bi nakon dva seta rezultat bio 1:1, onda bi se umjesto trećeg seta igrao dodatni taj-brejk do 10 poena, kao što je uvedeno u mečeve parova. Cilj je da meč ne traje više od 90 minuta.

“To bi nam puno pomoglo prilikom televizijskih prenosa, a i gledaoci će se zadržati na tribinama. Prije će gledati meč koji je uzbudljiv i mislim da moramo nešto promjeniti kako bismo zadržali interes ljudi”, rekao je direktor WTA Steve Simon.

Najavio je i kako bi se s teniskom revolucijom prvo moglo krenuti na manjim turnirima za tri ili četiri godine.

Pored toga želi WTA kalendar složiti poput ATP-ovog, posebno se to odnosi na devet Masters turnira koje igraju teniseri.