Usain Bolt slavio u Ostravi s 10.06

usain

Najbrži čovjek svih vremena, Jamajčanin Usain Bolt pobijedio je u utrci na 100 metara na IAAF atletskom mitingu u Ostravi, ali njegov rezultat od 10.06 sekundi nije bio impresivan.

Za 30-godišnjeg Bolta, koji je najavio kako će na Svjetskom prvenstvu u Londonu početkom kolovoza završiti svoju impresivnu karijeru, ovo je bila druga utrka u sezoni, a do pobjede je došao s tri stotinke boljim vremenom od drugog Kubanca Yuniera Pereza.

Jedinu dosadašnju utrku Bolt je imao u Kingstonu gdje je prije 18 dana trčao 10.03 sekunde, a to ga trenutno svrstava na tek 22. mjesto na svjetskim ljestvicama 100-metraša ove godine.

Južnoafrički trkač Wayde van Niekerk postavio je novi svjetski rekord na 300 metara s vremenom od 30.81 sekundi čime je za četiri stotinke popravio dosadašnji rekord Amerikanca Michaela Johnsona iz 2000. godine.

Van Niekerk je tako u manje od godinu dana preoteo Johnsonu oba rekorda, na prošlogodišnjim je Olimpijskim igrama u Rio de Janeiru Južnoafrikanac slavio na 400 metara s vremenom od 43.03 sekunde, odnosno 15 stotinki bržim rezultatom od Johnsonova iz 1999.

“Napredujem u svakoj od disciplina u kojima se natječem, a ovo mi daje samopouzdanje za sotatak godine”, kazao je Van Niekerk koji na Svjetskom prvenstvu u Londonu planira trčati na 200m i 400m.