Jedno zlato

Uspješan nastup mladih bh. klizača i klizačica u Novom Sadu

klizaci novi sad (1)

Na Međunarodnom takmičenju u umjetničkom klizanju “Novi Sad na ledu”, održanom u ovom gradu nastupilo je 15 klizačica i klizača iz Bosne i Hercegovine, članova KSL Unity i KKK Olimp.

U konkurenciji 110 takmičara iz četiri zemlje, bh. predstavnici imali su dobar nastup, saopćeno je iz Savaza klizačkih sportova BiH.

U kategoriji Interpretacije Nedim Kruščica osvojio je zlatnu medalju, Edna Hamzić i Adna Bećar plasirale su se na šesta mjesta, dok je Maisa Hamzić zauzela 13. mjesto.

U kategoriji kadetkinje A Petra Studen zauzela je šesto mjesto, Lana Galijašević osmo, a Sofija Kljaić 18. mjesto.

U kategoriji kadetkinje B Emina Čapin zauzela je 13. mjesto, Eva Sužnjević 14., Lea Salihagić 18. i Sara Mujčić 20. mjesto.

U kategoriji kadetkinje C Ada Korić zauzela je osmao mjesto, Asja Hamzić 12. i Iman Bajramović Hergić 13. mjesto.

Kod mlađuh juniorki Zara Husedzinović zauzela je osmo mjesto.

Mlade bh. klizače i klizačice u Novom Sadu predvodili su treneri Karlo Požgajčić, Tara Gliha i Naida Kiso.

Savez klizačkih sportova BiH zadovoljan je nastupom i rezultatima naših predstavnika u Novom Sadu, a posebno ostvarenim napretkom, što je ohrabrujuće za opstanak umjetničkog klizanja u BiH, navodi se u saopćenju.