Veliki uspjeh džudista Neretve, istakli se Ajvaz i Vrljić

judo Neretva

Judo klub Neretva iz Mostara tokom vikenda nastupio je na dva međunarodna turnira koja su se održala u Sarajevu i Makarskoj gdje su osvojili ukupno 15 medalja, od čega po pet zlatnih, srebrenih i bronzanih. Mostarci su pod vodstvom trenera Mate Puljića i Ivana Jurića nastupili s devet takmičara na 17. Međunarodnom judo turniru BiH and Nippon u Sarajevu koji je okupio oko 400 takmičara iz 41 kluba iz Bosne i Hercegovine i Rumunije.

Istog dana drugi dio tima nastupio je s osam takmičara na Kupu Makarske – Memorijal Tajmir Nola koji je okupio preko 500 takmičara iz 33 kluba iz Bosne i Hercegovine, Crne Gore, Kosova i Hrvatske. Memorijal Tajmir Nola obilježen je uspjehom Srđana Ajvaza, kadeta do 81 kilograma, koji je imao četiri borbe u svojoj kategoriji i sve četiri završio sjajnim Ipponima, te je tako osvojio zlatnu medalju. Ajvaz je ujedno proglašen i najuspješnijim takmičarem turnira do 18 godina. Zlatne medalje osvojili su Petra Tole (do 48 kilograma – U12), Mak Hadžić (do 55 kilograma – U12) i Srđan Ajvaz ( do 81 kilograma – U18).

Srebrene medalje osvojili su Hrvoje Knezović (više od 55 kilograma – U12), Josip Previšić (do 60 kilograma – U14), dok je bronzani bio Stjepan Salmanić (do 46 kilograma – U14).

Na turniru u Sarajevu istakao se Rino Vrljić u kategoriji do 42 kilograma. On je nastupio u uzrastu dječaka do 10 godina gdje je pomeo svoju konkurenciju. Vrljić je odličnim borbama došao do zlatne medalje, a da ne bude i to malo nastupio je i u starijem uzrastu, dječaka do 12 godina gdje je također s tri pobjede došao do finala i na kraju osvojio srebrenu medalju. Zlatne medalje osvojili su i Korina Džidić (do 40 kilograma – U10), Rino Vrljić (do 42 kilograma – U10). Srebrene medalje osvojili su Lana Čarapina (do 31 kilograma – U10), Rino Vrljić (do 42 kilograma – U12) i Sergej Jarendić (do 60 kilograma – U14). Bronzani su bili Ana Vranješ (do 36 kilograma – U10), Dragan-Paol Senkić (do 46 kilograma – U12), Karlo Križanac (do 60 kilograma – U14) i Luka Đurić (do 66 kilograma – U16). Peta mjesta zauzeli su Lana Tole (do 28 kilograma – U10) i Mate Smiljanić (do 50 kilograma – U16).