Veszprem prvi finalist SEHA lige

Veszprem seha liga

Rukometaši mađarskog Veszprema prvi su finalisti završnog turnira ovosezonske SEHA lige.

Branitelji naslova su u polufinalu u Varaždinu boljim izvođenjem sedmeraca savladali Meškov iz Bresta sa 24:21 (20:20, 6:11).

Igrači Meškova vodili su tokom čitavog susreta, u 15. minuti poveli su sa 7:2, te su u još nekoliko navrata imali pet golova razlike, posljednji put u 40. minuti kada je bilo 15:10.

Deset minuta prije kraja još je bilo visokih 18:14 za Meškov, ali Veszprem je na ulasku u posljednju minutu uspio poravnati na 20:20, da bi se potom i obranio u posljednjoj akciji utakmice i izborio sedmerce.

Prilikom izvođenja sedmeraca sva četiri igrača Veszprema bila su precizna, dok su dva igrača Meškova pogodila stativu.

Sa po pet golova najefikasniji kod Veszprema bili su Laszlo Nagy i Cristian Ugalde, dok su po četiri gola za Meškov postigli Dmitrij Kamišik, Rastko Stojković, Aleksandar Tjumencev i Sergej Šilovič.

Od 20.30 sati u drugom polufinalu sastaju se hrvatski prvak PPD Zagreb i makedonski Vardar.

Finale je na programu u nedjelju od 19 sati, dok će se istog dana od 16.30 sati igrati susret za treće mjesto.