bravo!

Vraća li se Bosna na stare staze slave? Studenti se plasirali u finale doigravanja za ABA 2 ligu

kk bosna ilirija

Finalni mečevi kvalifikacija na rasporedu su 1. i 5. oktobra

Košarkaši sarajevske Bosne plasirali su se u finale kvalifikacija za ABA 2 ligu.

Studenti su u polufinalu eliminirali slovensku Iliriju. Nakon pobjede u Sarajevu rezultatom 83:81, Bosna je slavila i u Ljubljani rezultatom 77:70.

Iliriji je pripala prva dionica rezultatom 22:20, a Bosna je zaigrala bolje u drugoj četvrtini i na odmor odnijela plus devet (50:41).

Treći dio igre pripao je Bosni rezultatom 17:15 pa je ekipa Josipa Pandže u odlučujućih 10 minuta ušla s plus 11 (67:56).

Sarajevski tim je dopustio sebi da uđe u neizvjesnu završnicu serijom vodstvo Ilirije 11:4 u posljednjoj četvrtini pa je tri minute do kraja prednost Studenata iznosila četiri poena.

Ipak, u momentima kad se odlučivalo važne poene za Bosnu postigao je Vojin Ilić i vratio goste na plus osam minuti i po prije kraja (76:68). Upravo je Ilić bio najbolji kod Studenata sa 24 poena, a dvocifreni su bili još Zahiragić i Jovanović sa 11 poena.

Bosna će u finalu kvalifikacija igrati s Vojvodinom. Tim iz Novog Sada u polufinalnom dvomeču nadigrao je sarajevske Sparse.

Finalni mečevi kvalifikacija na rasporedu su 1. i 5. oktobra.

Iz naše države će u ABA 2 ligi sigurno igrati Borac i Široki Brijeg.