Warriorsi na korak do prstena: Durant sam dobio Cavse

durant

Košarkaši Golden Stata poveli su sa 3-0 u velikom finalu NBA, pošto su na gostovanju savladali Cleveland sa 110:102.

Izabranici Steve Kerra došli su na korak od odbrane titule, a najzaslužniji za to je Kevin Durant.

Nekadašnji košarkaš Oklahome meč je završio sa 43 poena (15/23 iz igre), 13 skokova i sedam asistencija.

Pored toga Durant je pogodio najvažniji šut na utakmici, kao i prošle godine, gotovo s istog mjesta. U poslednji minut ušlo se sa +3 za Warriorse (103:100), međutim već posle deset sekundi bilo je +6.

Kevin Duratn se sa nekih deset metara podigao na šut, rezultat je bio pogodak i na semaforu je bilo 106:100. LeBron James je brzo poentirao za 106:102, ali je tačku na utakmicu stvario Green pogotkom za dva poena, 108:102.

Kada je reč o toku meča Cavaliersi su vodili tokom prvog poluvremena, a razlika je išla i preko 10 poena prednosti. Na pauzu od 20-tak minuta otišlo se s rezultatom 58:52.

Tokom treće dionice Warriorsi su preuzeli inicijativu, međutim nisu uspjeli da se odlijepe i Cavsi su uspjeli da ostanu u meču. Tokom četvrte dionice igralo se koš za koš, a prevagu je doneo već pomenuti Durant.

Pored Duranta gotovo niko nije bio raspoložen. Curry je ubacio 11 poena (3/16 iz igre), dok su Thompson i Green postigli 10.

U poraženom sastavu LeBron James ostvario je triple-double, 33 poena, 10 skokova, 11 asistencija, a ispratili su ga Kevin Loce sa 20 poena i 13 skokova, kao i Rodney Hood sa 15 poena s klupe. Naredni meč igra se u noći između petka i subote.