ZOI 2018: Hirscher uvjerljivom pobjedom osvojio zlato i u veleslalomu

hirscher

Ponajbolji skijaš današnjice Marcel Hirscher uvjerljivo je slavio pobjedu u veleslalomskoj utrci i osvojio drugu zlatnu medalju na Zimskim olimpijskim igrama u južnokorejskom Pyeongchangu, javlja Anadolu Agency (AA).

Olimpijski pobjednik u alpskoj kombinaciji Hirscher i u veleslalomu je dominirao i bio brži za 1,23 sekunde od drugoplasiranog Norvežanina Henrika Kristofrersena. Bronzu je osvojio Francuz Alexis Pinturault.

Šesterostruki svjetski prvak i ukupno pobjednik Svjetskog kupa u posljednjih šest godina Hirscher je glavni favorit i za medalju u slalomu koji je na rasporedu u četvrtak.

Slovenac Zan Kranjec osvojio je četvrto mjesto, a najbolji hrvatski skijaš Filip Zubčić bio završio je utrku na 24.mjestu.

Najbolji skijaš iz Srbije Marko Vukičević bio je 41., a jedini predstavnik Kosova u Pyeongchangu Albin Tahiti zauzeo je 56. mjesto. Eldar Salihović iz Crne Gore bio je 64., a bosanskohercegovački skijaš Emir Lokmić nije uspio završiti prvu utrku.