ZOI 2018: Rusi u hokejaškom finalu savladali Njemačku i osvojili zlato

rusija hokej

Ruski hokejaši osvojili su zlatnu medalju nakon što su u finalu turnira na Zimskim olimpijskim igrama u južnokorejskom Pyeongchangu savladali Njemačku, javlja Anadolu Agency (AA).

Rusi i Nijemci su odigrali uzbudljiv i do posljednje sekunde neizvjestan meč, dostojan olimpijskog finala, a selekcija “Ruskih olimpijskih sportista“ slavila je pobjedu rezultatom 4:3.

Nijemci su u posljednji minut meča ušli s prednošću od 3:2 i smiješila im se prva zlatna medalja u historiji, ali Rusi su izjednačili golom Nikite Guseva, da bi u posljednjoj minuti produžetka gol za zlato postigao Kiril Kaprizov.

Rusima je to prvo olimpijsko zlato u hokeju nakon 1992. godine i ukupno deveto u historiji. Ruski sportisti u Pyeongchangu nastupaju bez nacionalnih obilježja zbog doping skandala, a za njihovu selekciju ranije je zlato osvojila klizačica Alina Zagitova.

Kanada je osojila bronzu su na uzbudljivom i izjednačenom olimpijskom turniru u Pyeongchangu.