Zrinjski poveo 2:1 u finalu protiv Igokee

zrinjski igokea (3)

Košarkaši Zrinjskog poveli su 2:1 u finalnoj seriji košarkaškog prvenstva BiH nakon što su večeras na svom parketu svladali Igokeu 71:65.

Zrinjski je odlično otvorio utakmicu limitiravši aktulanog prvaka na samo osam postignutih poena u prvih deset minuta igre (24:8).

Zrinjski je kontrolirao igru i u drugoj četvrtini te je na poluvrijeme otišao s prednošću 40:25.

U nastavku Igokea je zaigrala puno bolje te je do kraja treće četvrtine uspjela spustiti zaostatak na minus pet (50:45).

Četiri i pol minute prije kraja gosti su došli na samo dva poena zaostatka (55:53) nakon čega se ušlo u nervoznu završnicu u kojoj se ipak bolje snašao Zrinjski te na kraju došao do pobjede 71:65.

U pobjedu je Sven Smajlagić ugradio 14 poena, 8 skokova i 6 asistencija, a Marko Ramljak 13 poena i 10 skokova. Kod gostiju daleko najbolji i jedini dvocifreni bio je Amrikanac Dominic Artis s 26 poena.

Četvrta utakmica serije, koja se igra na tri pobjede, na programu je u srijedu u Laktašima.