BiH igra protiv Japana u finalu Kirin Kupa

milan djuric

Nogometna reprezentacija Japana pobijedila je selekciju Bugarske s visokih 7:2 u drugom polufinalnom meču Kirin Kupa.

Selekcija koju s klupe predvodi bh. strateg Vahid Halilhodžić u potpunosti je nadigrala evropskog protivnika. Nakon prvih 45. minuta utakmice Japan je vodio s 4:0, a početkom drugog poluvremena domaći sastav je povećao prednost na 6:0. Do kraja utakmice Bugarska je uspjela postići dva gola, a konačnih 7:2 Japan je postavio krajem utakmice iz penala.

Japan u finalu će igrati protiv selekcije BiH, koja je u prvom polufinalnom meču bila bolja od selekcije Danske nakon boljeg izvođenja penala. Regularni dio tog meča završen je remijem 2:2, a BiH je izvođenje penala dobila rezultatom 4:3.

Finalni meč će biti odigran 7. juna na stadionu ”Suita City” u Osaki.