baraž

BiH – Ukrajina 1:2 – Bili smo u finalu do 85. minuta, a onda smo pukli za dvije minute

BiH – Ukrajina 1:2 – Bili smo u finalu do 85. minuta, a onda smo pukli za dvije minuteBiH – Ukrajina 1:2 – Bili smo u finalu do 85. minuta, a onda smo pukli za dvije minuteBiH – Ukrajina 1:2 – Bili smo u finalu do 85. minuta, a onda smo pukli za dvije minuteBiH – Ukrajina 1:2 – Bili smo u finalu do 85. minuta, a onda smo pukli za dvije minuteBiH – Ukrajina 1:2 – Bili smo u finalu do 85. minuta, a onda smo pukli za dvije minuteBiH – Ukrajina 1:2 – Bili smo u finalu do 85. minuta, a onda smo pukli za dvije minuteBiH – Ukrajina 1:2 – Bili smo u finalu do 85. minuta, a onda smo pukli za dvije minuteBiH – Ukrajina 1:2 – Bili smo u finalu do 85. minuta, a onda smo pukli za dvije minute

U drugoj utakmici Islanđani su razbili Izraelce s 4:1 i plasirali se u finale play offa

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine okončala je svoje snove o plasmanu na EP u Njemačkoj. Zmajevi su poraženi od Ukrajine na Bilinom polju s 1:2, iako su vodili, i bili puno bolji protivnik sve do 85. minute.

Bosna i Hercegovina krenula je vrlo dobro pred prepunim stadionom u Zenici. Odlično je u prvom poluvremenu u odbrani i napadu igrao stoper Dennis Hadžikadunić. U sedmoj je minuti imao dobru priliku, pucao je glavom pored gola Andrija Lunina. Hadžikadunić je očistio s linije pokušaj Mudrika u 20. minuti. Ahmedhodžićje u 36. minuti dobro pucao glavom, ali izblokirala je to odbrana Ukrajine. Zubkov je izbio loptu koja je išla u gol.

Najbolju šansu u prvom dijelu imali smo u 38. minuti. Ermedin Demirović je odigrao prema Džeki, kojem je u šesnaestercu zasmetao Kolašinac. Obojica su išli na loptu, a Džeko ju je poslao preko gola.

Poveli smo u 56. minutu kada je Dedić šutirao iskosa, lopta je zakačila Matviienka i završila u mrežu Ukrajinaca. Nakon tog gola, nismo srljali, čvrsto smo držali utakmicu pod kontrolom, sve dok nisu krenule izmjene. I to iznuđene.

Kobne izmjene

Prvo je Milošević u 67. minutu iz igre morao izvući Dedića zbog ozljede. Ušao je Čivić. A, onda u 82. minutu i Ahmedhodžića i Hajradinovića. Ušli su Kovačević i Pjanić.

Pet minuta prije kraja isteka 90 minuta, krenuo je raspad sistema. Prvo je Yeremchuk izjednačio na 1:1, a dva minuta kasnije isti igrač asistirao je Dovbyku za potpuno preokret. Yaremchuk, igrač odluke, u igru je ušao u 81. minutu utakmice!

Mudrik je u posljednjem minute sudijskog dodatka imao priliku da postigne i treći gol, ali je iz izgledne prilike šutirao, ali se lopta odbila u korner.

Island razbio Izraelce

U drugoj utakmici Islanđani su razbili Izraelce s 4:1 i plasirali se u finale play offa. Ukrajinci će u finalu baraža igrati protiv Islanda, dok će BiH u susretu koji neće imati rezultatski značaj u ponedjeljak dočekati selekciju Izraela na Grbavici.

BiH – Ukrajina 1:2

Stadion Bilino polje. Gledalaca: 13.000. Strijelci: 1:0- Matviienko (autogol – 56), 1:1- Yaremchuk (85), 1:2- Dovbyk (87). Žuti karton: Kolašinac, Gazibegović, Ahmedhodžić i Pjanić (BiH), Matviyenko, Konoplia, Yaramchuk i Lunin (Ukrajina). Glavni sudija: Felix Zwayer iz Njemačke. Asistenti su Stefan Lupp i Marco Achmuller, dok je četvrti sudija Daniel Siebert (svi iz Njemačke). VAR sudije su Bastian Dankert i Christian Dingert (oba iz Njemačke).

BiH: Šehić- Ahmedhodžić (82. Kovačević), Hadžikadunić, Kolašinac- Dedić (67. Čivić), Cimirot, Hajradinović (82. Pjanić), Gazibegović, Krunić (90. Rahmanović)- Džeko, Demirović. Selektor: Savo Milošević.

UKRAJINA: Lunin- Konoplia, Zabarnyi, Matviyenko, Mykolenko- Zubkov (76. Hatsuliak), Brazhko (81. Yeremchuk), Zinchenko (Malinovskyi), Mudryk- Sudakov- Dovbyk (90. Talovierov). Selektor: Serhiy Rebrov.