Kvalifikacije za EP

Da li je sudija pogriješio kod crvenog kartona Pjaniću?

pjanic start

Utakmica između nogometne reprezentacije BiH i Grčke na Bilinom polju u Zenici u sklopu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo završila je neriješeno 2:2.

Nakon što je prvo poluvrijeme okončano rezultatom 2:0, Grci su uspjeli da smanje zaostatak iz penala u 63. minuti, a strijelac je bio Fortunis.

Samo dva minuta kasnije, direktan crveni karton dobio je Miralem Pjanić nakon neopreznog starta, što je izazvalo veliko negodovanje kako igrača, tako i navijača na tribinama.

Pogledajte snimak iz drugog ugla koji pokazuje da je glavni sudija mogao donijeti i drugačiju odluku.

Do poravnanja su Grci došli u 85. minuti, a pogodio je Kolovos, što je bio i konačni rezultat.