Đurić u tri dana dva puta poslao Džeku na klupu

IMG_5291

Mada je bio spreman odigrati makar jedno poluvrijeme, najbolji strijalc BiH Edin Džeko ostao je na klupi i u meču protiv Velsa i tri dana kasnije protv Kipra.

[yuzo_related]

Selektor Baždarević dobio je diskretnu poruku uprave Rome da, ako je ikako moguće, poštedi Džeku koji se još nije posve oporavio nakon povrede.

Baždarević je poslušao sugestiju, no tridesetak minuta pred kraj utamice u Zenici, kod rezultata 0:0, poslao je Džeku na zagrijavanje.

Koju minutu kasnije, Đurić je postigao vodeći gol za BiH, nakon čega je Baždarević pozvao Džeku na klupu.

Identična scena ponovila se i na Kipru. BiH je povela dosta rano, no Kiprani su u samo devet minuta preokrenuli rezultat a BiH je poravnala minut pred kraj prvog poluvremena.

U nastavku utakmice, kod rezultata 2:2, Baždarević je ponovo kao i protiv Vellsa tri dana ranije, uveo u igru rezervistu Milana Đurića, a tridesetak minuta pred kraj poslao je i Džeku na zagrijavanje.

Tek što je ustao s klupe, Đurić je zatresao mrežu domaćina i ponovo poslao Džeku na klupu.