Kvalifikacije za SP: Zmajevi za 12 minuta položili oružje na Kipru

kipar-bih_1

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine u okviru kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo ”Rusija 2018” na stadionu GSP Arena u Nikoziji poražena je večeras od reprezentacije Kipra sa 3:2, javlja Anadolu Agency (AA).

Fudbaleri BiH su već u 3. minuti utakmice imali odličnu priliku kada je Senad Lulić pogodio stativu.

Reprezentacija Kipra je također imala dobru priliku u 14. minuti kada je Sotiriou šutirao glavom preko gola nakon ubačaja sa desne strane.

BiH je u 21. minuti mogla do gola, ali Ibišević nije baš najbolje zahvatio loptu nakon asistencije Lulića.

U 25. minuti Laban je glavom šutirao, ali je lopta otišla pored stative Asmira Begovića.

Reprezentacija BiH je u 32. minuti imala odličnu priliku, ali je šut Ibiševića odbranio kiparski golman.

U 33. selekcija BiH je povela nakon što je Pjanić ubacio, a Šunjić iz peterca postigao svoj prvi pogodak u dresu reprezentacije.

Reprezentacija BiH je nastavila sa dobrom igrom pa su udvostričili prednost u 43. minuti kada je Višća na asistenciju Kolašinca uspio savladati Panayija za 2:0, što je bio i rezultat prvog poluvremena.

Početkom drugog poluvremena fudbaleri Kipra su dosta agresivnije krenuli prema golu reprezentacije BiH.

Ipak, BiH je prva imala priliku u 53. minuti kada se Džeko nije baš najbolje snašao pred golmanom Kipra.

Kipar je mogao do gola u 56. minuti, ali se Sotiriou nije najbolje snašao u situaciji jedan na jedan sa Begovićem.

Domaćin je ipak, u 65. minuti smanjio prednost na 1:2, nakon što je Christofi iskoristio grešku odbrane bh. tima.

Reprezentacija Kipra je u 67. minuti izjednačila golom Labana koji je sa ivice kaznenog prostora postigao prelijep pogodak.

Fudbaleri Kipra su nastavili sa napadima, pa su u 76. minuti preko Sotirioua došli do preokreta i poveli sa 3:2.

U 81. minuti Bosna i Hercegovina je imala priliku, ali je Pjanić iz slobodnog udarca pogodio živi zid.

U 90. minuti Kipar je mogao povećati prednost, ali je Kastanos promašio gol nakon kontra napada.

Do kraja meča više nije bilo golova, pa je reprezentacija Kipra upisala vrlo važnu pobjedu u borbi za baraž.

U preostala dva susreta sedmog kola grupe ”H” kvalifikacija za SP večeras, Belgija je kao domaćin savladala Gibraltar sa visokih 9:0, dok je Grčka igrala neriješeno 0:0 protiv Estonije.

Poslije sedam odigranih kola na tabeli grupe ”H” prva je Belgija sa 19 bodova, slijede Grčka sa 13, BiH 11, Kipar 10, Estonija 5 i Gibraltar bez bodova.