Tok utakmice BiH – Estonija (VIDEO)

reprezentacija bih (1)

KRAJ UTAKMICE Nogometna reprezentacija BiH sa 5:0 savladala je Estoniju i odlično otvorila kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2018. godine u Rusiji.

92’ GOOOOOOOL Spahić pogađa glavom nakon kornera Pjanića

90’ Bombu Ibiševića golman Estonije izabuje u korner

83’ GOOOOOOL Ibišević pogađa glavom nakon sjajnog ubacivanja debitanta Milićevića

80’ Đurić ulazi umjesto Džeke koji je minutu prije imao odličnu šansu da postigne svoj drugi gol na utakmici

75’ Umjesto Višće ulazi debitant Milićević

70’ GOOOOOOOOOOL Volej Medunjanina nakon Pjanićevog ubacivanja iz Kornera završio je u mreži Estonaca.

62’ Umjesto Vranješa koji je imao žuti karton, ušao je Bičakčić

61’ Svi su vidjeli loptu u golu kada je Ibišević izašao jedan na jedan sa Aksaluom, ali njegov šut završava na stativi.

47’ Odmah na početku drugog poluvremena zaprijetili smo golu Estonaca. Šut Ibiševića sa nekih 11 metara sjajno je zaustavio golman Aksalu

KRAJ POLUVREMENA Nakon 45 minuta Zmajevi su sjajnom igrom došli do velikih 2:0

43’ Džeko pogađa prečku nakon odličnog poteza kojim je izbacio protivničkog igrača. Zamalo da povedemo 3:0

34’ Odlična akcija naše reprezentacije. Džeko je prograo Kolašinca koji je ubacio sa lijeve strane do Pjanića koji sa sedam metara po zemlji lijevom noogm šutira u golmana Estonije.

30’ Izabranici Mehmeda Baždarevića igraju bez greške. Požrtvovnost i kontrola lopte dugo nije bila na većem nivou kada igra naša reprezentacije

23’ GOOOOOOOOOL Džeko pogađa sa bijele tačke

21’ Penal za BiH. Odlično je Pjanić proigrao Džeku kojeg obara golman Aksalu

13’  Nogometaši BiH poptuno dominiraju na utakmici. Estonci teško dolaze u posjed lopte.

7’ GOOOOOOOL Emir Spahić pogađa nakon gužve u petercu. Zmajevi u potpunosti kontrolišu utakmicu.

5’ Prva prijetnja po gol Estonije. Višća je dobro ubacio sa desne strane, ali je estonska odbrana reagovala ispred Ibiševića

1’ Počela je utakmica, prvi sa centra kreću Estonci. SRETNO ZMAJEVI

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras na Bilinom polju od 20.45 sati igra prvi susret kvalifikacija za svjetsko prvenstvo 2018. u Rusiji.

Selektori Mehmed Baždarević i Magnus Pehrsson objavili su sastave ekipa.

Za BiH susret će početi: Begović, Spahić, Kolašinac, Vranješ, Medunjanin, Ibišević, Pjanić, Džeko, Lulić, Zukanović, Višća.

Za Estoniju će igrati: Aksalu, Pikk, Zenjov, Vassiljev, Klavan, Antonov, Mets, Kallaste, Kams, Baranov, Teniste.

Susret sudi Čeh Miroslav Zelinka.

Na zeničkom stadionu Bilino polje izabranici selektora Mehmeda Baždarevića dočekuju reprezentaciju Estonije na startu kvalifikacija za svjetsko prvenstvo 2018. u Rusiji.

Reprezentacija BiH je apsolutni favorit u večerašnjem meču, atmosfera u ekipi uoči utakmice je dobra i svi su uvjereni da će pobjedom započeti kvalifikacije.

– Ambiciozni smo, ali i oprezni. Imamo plan i radili smo kvalitetno kako bismo pravili probleme protivniku. Ambiciozni smo jer želimo da pobjednom krenemo u kvalifikacije i oprezni jer i protivnik ima kvalitet. Kvalifikacije su duge i bitno je da na početku ostvarimo željeni ishod – kazao je selektor Baždarević.