kvalifikacije za ep

Mkhitaryan prvi udario, Džeko brzo uzvratio

New Project (13)

Katastrofalna greška naše zadnje linije prethodila je ranom vodstvu Armenije

Nogometna reprezentacija BiH igra utakmicu “biti ili ne biti”u Jerevanu protiv domaće Armenije.

Katastrofalna greška naše zadnje linije prethodila je ranom vodstvu Armenije.

Taman nakon što je Džeko minutu ranije pogodio stativu, na drugoj strani su Armenci brzo udarili i Henrikh Mkhitaryan pogodio za vodstvo domaćina.

Na našu sreću, brzo smo se uspjeli pribrati. Već u 13. minutu Amer Gojak još jednom je pokazao da itekako zaslužuje mjesto u startnoj postavi Zmajeva. Ubacio je za Džeku, a Dijamant pogodio za poravnanje, 1:1.

Nakon izjednačenja i dalje se igra veoma otvoreno. Armenci nošeni podrškom s tribina prijete našem golu, no ni Zmajevi nisu bezopasni. U nekoliko navrata smo itetako opasno zaprijetili golu Armenaca, a ono što je najbitnije jeste da igramo puno bolje nego prije nekoliko dana kada smo igrali protiv Lihtenštajna.

U 28. minuti Višća se našao u dobroj poziciji ali je loše šutirao sa desetak metara. Deset minuta kasnije Pjanić je pokušao iz slobodnog udarca s 18 metara, ali lopta odlazi tik uz stativu. Minuti kasnije pokušava i Bešić, direktno u golmana, a u 42. minuti Džeko, nakon kornera Pjanića, šutira glavom pored gola.