Nogometašice BiH ubjedljivo poražene od Rusije

bih rusija

Ženska nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine danas je u Zenici poražena od selekcije Rusije sa 6:1 (2:1) u 4. kolu kvalfikacija za Svjetsko prvenstvo 2019. godine.

Bosanskohercegovačke nogometašice povele su u 5. miniti autogolom ruske golmanice Todue. Ruskinje su izjednačile golom Danilove u 26. minuti, a na poluvrijeme su otišle s vodstvom 2:1, nakon pogotaka Galaj u 39. minuti.

U drugom poluvremenu gošće su postigle još četiri pogotka za ubjedljivu pobjedu, a striljelci su bile Morozova u 53. minuti iz penala, Smirnova u 56. i 90. minuti, te Danilova, svojim drugim pogotkom u 82. minuti.

Naredni susret izbaranice selektorice Samire Hurem igraju 10. aprila (16 sati) protivEngleske, također u Trening kampu Nogometnog saveza BiH u Zenici.

U Prvoj kvalifiacionoj grupi vodi Vels sa 10 bodova, druga je Engleska sa devet, treća Rusija sa četiri, četvrta BiH sa tri, dok je Kazahstan bez bodova.