Tok utakmice Kipar – BiH (VIDEO)

kipar-bih-zukanovic-medunjanin

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine pobijedila je večeras u Nikoziji selekciju Kipra sa 3:2 u posljednjoj utakmici kvalifikacija za evropsko prvenstvo 2016. u Francuskoj.

Ovom pobjedom nogometaši BiH osvojili su treće mjesto u B-grupi i igrat će dodatne kvalifikacije za EP (baraž).

Dva gola za reprezentaciju BiH postigao je Haris Medunjanin (13., 44.), a u strijelce se upisao i Milan Đurić (67.). Strijelci za Kipar bili su Constantinos Charalambidis (32.) i Marios Nikolaou (36.).

KRAJ Bosna i Hercegovina je slavila sa 3:2 i osigurala baraž za Evropsko prvenstvo u Francusko.

90’ Četiri minuta nadoknade. Odlična akcija Ibiševića i Lulića, ali loptu ne stiže Đurić

86’ Salihović ulazi umjesto Pjanića

85’ Dosa Junior odlično šutira glavom, ali njegov udarac prolazi pored stative

BELGIJA protiv Izraela vodi sa 3:0

80’ Žuti karton za Mujdžu, ali odmah poslije njega i za Juniora

79’ Bomba Ibiševića prolazi iznad prečke. Bičakčić ulazi umjesto Višće

77’ Spahić interveniše ispred Makridisa

76’ Kiprani za sada nemaju rješenja u igri. Svi njihovi napadi završavaju na 35 metara od Begovićevog gola

71’ Šunjić u posljednjem trenutku interveniše ispred Efrema

69’ Žuti karton za Đurića zbog oštrog starta

67’ GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL Milan Đurič pogađa za vodstvo BiH na centaršut Lulića

66’ Odlična kontra Zmajeva. Povukao je Lulić, proigrao Višću koji dodaje Ibiševiću čiji šut završava u korneru.

65’ Žuti karton za Miralema Pjanića

63’ Korner za Kipar, ali naša odbrana otklanja opasnost

BELGIJA je došla u vodstvo protiv Izraela

61’ Izmjena u reprezentaciji BiH. Zukanovića mijenja Đurić. Vranješ prelazi na poziciju lijevog beka

58’ Sjajno smo probili preko lijeve strane, ali Zukanovićevo proigravanje za Ibiševića Kiprani sijeku

56’ Prvi korner za Zmajeve. Izborio ga je Višća. Sjajno smo razvili akciju nakon kornera, ali ne uspijeva dupli pas između Medunjanina i Ibiševića

51’ Žuti karton za Begovića zbog odugovlačenja

49’ Slobodan udarac sa nekih 30 metara, ali Pjanićev šut završava iznad gola

46’ Počelo drugo poluvrijeme, sa centra kreću Kiprani. Sretno ZMAJEVI

KRAJ POLUVREMENA Nadajmo se da ćemo u drugom poluvremenu popraviti igru odbrani.

tabela

Trenutna tabela u grupi B

44’ GOOOOOOOOOOOOOOL Ponovo Medunjanin. Odmah smo neutralisali vodstvo Kiprana

41‘ GOL za Kipar. Ponovo loša igra u odbrani i ponovo nas Kiprani kažnjavaju. Mytidis je bio strijelac

39’ Nakon primljenog gola igra naše reprezentacije se raspala. Mnogo grešaka i nervoze u igri.

35’ Nikolau pravi prekršaj nad Ibiševićem i dobija žuti karton

32’ GOL za Kipar. Kipar dolazi do izjednačenja ni iz čega. Slaba intervencija Begovića nakon šuta Efrema, a Charalambides posprema loptu u praznu mrežu

26’ Kiprani fulaju stopotstotnu šansu nakon što je iz ruku lopta ispala Begoviću. Sve je završeno kornerom iz kojeg nije bilo opasnosti po naš gol

23’ Stopostotna šansa za Ibiševića koji iz čiste pozicije pogađa stativu.  Asistirao je Pjanić

19’ Prepustili smo inicijativu domaćinu, ali i dalje prijetimo iz polukontri. Odlična igra Zmajeva

13’ GOOOOOOOOOOOOL Haris Medunjanin postiže eurogol. Vodimo 1:0

10’ Prva ozbiljna akcija BiH. Medunjaninov centaršut nije mogao dohvatiti Pjanić kojem je lopta prošla iznad glave

7’ Presing igrača BiH po cijelom terenu. Kiprani brzlo gube posjed lopte

3’ Prva akcija Kiprana. Centaršut s lijeve strane lako je riješio Begović

1’ Utakmica je počela. Sa centra kreću Zmajevi. SRETNO BiH!!!

Dobrodošli na tekstulni prenos utakmice Kipar BiH

Na susretu će pravdu dijeliti sudačka trojka predvođena engleskim sucem Anthonyem Taylorom, koji je nedavno sudio susret Arsenal – Manchester United (3:0)

Kipar je u prvom kolu kvalifikacija u Zenici savladao BiH rezultatom 2:1. Prisjetimo se utakmice.

Za razliku od utakmice protiv Velsa, Baždarević je u sastavu je napravio dvije izmjene. Umjesto Anela Hadžića danas će utakmicu početi Haris Medunjanin, te umjesto Sejada Salihovića igrat će Ognjen Vranješ.

Selektor Baždarević objavio je imena prvih 11 koji će večeras istrčati na megdan Kipru. To su: Begović, Spahić, Šunjić, Zukanović, Mujdža, Vranješ, Medunjanin, Pjanić, Višća, Lulić, Ibišević.

Zmajevima na putu ka baražu će stojati sljedeći sastav: Giorgialides, Dossa Junior, Demetriou,  Antoniades, Laifis, Charalambides, Makridis, Laban, Efrem, Nikolaou.

Reprezentacija BiH večeras na Kipru igraposljednju utakmicu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u Francuskoj.

Izabranici Mehmeda Baždarevića su u devetom kolu nanijeli prvi poraz Velsu (2:0), a uz to im je na ruku išla pobjeda Kipra u Izraelu (2:1), pa sada odlučuju sami o svojoj sudbini. S pobjedom u Nikoziji bh. tim bi osigurao sebi mjesto među osam selekcija u baražu.

No, postoji i šansa da osvoje treće mjesto u slučaju remija sa Kiprom. Ukoliko se to desi, onda je potrebno da Belgija ili savlada Izrael ili barem odigra neriješeno.