Velika pobjeda juniora BiH: Pao je aktuelni evropski prvak Francuska! (VIDEO)

repr

Nogometna juniorska reprezentacija Bosne i Hercegovine (U-19)  pobijedila je favoriziranu domaću selekciju Francuske sa 2:0 (1:0) na startu turniru Pete grupe elitnog kruga kvalifikacija za evropsko prvenstvo, koji je danas počeo u Romorantinu.

Izabranici Tonija Karačića su u 1. kolu završnog turnira koji se igra u Francuskoj savladali domaćina, aktuelnog prvaka Evrope, i tako se približili plasmanu na Evropsko prvenstvo, koje se igra od 2. do 15. jula u Gruziji.

Iako su utakmicu bolje otvorili Francuzi, kada se istakao naš golman Igor Marković, do vodstva su ipak došli mladi nogometaši BiH kada je pred kraj prvog poluvremena pogodio Ermedin Demirović.

Francuzi su u drugo poluvrijeme ušli žestoko, ali bh. igrači su se sjajno branili, te do velikih 2:0 stigli u sudijskoj nadoknadi preko Marijana Ćavar.

U drugom susretu iste grupe večeras se sastaju selekcije Bugarske i Izraela.

Izabranici selektora Tonija Karačića u 2. kolu u petak, 24. marta, sastaju se s Izraelom (16.30), a turnir završavaju 27. marta susretom protiv Bugarske u Vineuilu (19 sati).