kvalifikacije za ep

Zmajevi bez glave i repa, Pukki nam je pokazao koliko vrijedimo

finska besic

Mogao je Pukki zabiti još koji gol, no na našu sreću nije

Nogometna reprezentacija BiH opet je posrnula. Puleni Roberta Prosinečkog odigrali su užasnu utakmicu na gostovanju kod Fince u 2. kolu Kvalifikacija za EP. Nakon Tamperea, nameće se samo jedno pitanje; može li lošije?

Teemo Pukki s dva gola potopio je Zmajeve za desetak minuta.

Nakon prvih 45 minuta, u kojim nismo uspjeli uputiti udarac u okvir gola, kapitulacija je stigla u 58. minutu. Pukki je rutinski predriblao Šunjića i pogodio sa ivice kaznenog prostora.

Deset minuta kasnije, opet smo se raspali, Finci krenuli u kontru “tri na dva” i Pukki je opet matirao Šehića. Opet sa ivice kaznenog prostora.

Mogao je Pukki, napadač engleskog Norwicha, zabiti još koji gol, no na našu sreću nije. Najbolju šansu propustio je Džeko u 77. minuti kada je, nakon odličnog centaršuta Eldara Čivića, glavom sa pet-šest metara šutirao preko gola. Prije prvog gola Pukkija, dobru šansu zapucao je Haris Duljević.

Zmajevi pod palicom Roberta Prosinečkog igraju sve lošije i lošije. Nisu ni prije blamaže u Tampereu igrali bogzna kako, ali ovo je bilo baš užasno.

Da, nije bilo Miralema Pjanića. Ipak, postavlja se pitanje, kakav to tim grad Prosinečki ako sve ovisi o jednom igraču.

Naredna naša utakmica je protiv Italije u Torinu. Vidjećemo šta možemo s Pjanićem, koji se vraća u startnu postavu.

Armenije je večeras dobila Lihtenštajn s 3:0, a Grčka – Italija igraju od 20,45 sati.

Rezultati by SofaScore

Finska – BiH 2:0

Stadion: Tampere Stadion. Gledatelja: 15.000. Sudija: Daniel Stefanski (Poljska). Žuti kartoni: Sarić, Višća (BiH). Strijelci: 1:0 – Pukki (56), 2:0 – Pukki (68).

FINSKA: Hradecky; Granlund (38. Raitala), Arajuuri, Toivio, Uronen; Kamara, Sparv (k), Forsell (63. Lappalainen), Skrabb (84. Schuller); Pukki, Lod. Selektor: Markku Kanerva.

BiH: Šehić; Bičakčić, Šunjić, Zukanović, Ćivić; Bešić (79. Gojak), Sarić, Cimirot; Višća, Duljević (70. Bajić), Džeko (k). Selektor: Robert Prosinečki.