Reprezentacija

liga nacija

Zmajevi će danas dobiti protivnike, žrijeb čekamo u trećem šeširu

03/03/2020

Reprezentacija Bosne i Hercegovine smještena je u treću jakosnu grupu lige A sa Švedskom, Danskom i Ukrajinom

Danas će u Amsterdamu biti održan žrijeb drugog izdanja nogometne Lige nacija, a bh. reprezentacija, zajedno s još 15 najboljih evropskih selekcija, takmičit će se u elitnom razredu.

Evropska nogometna federacija (UEFA) u rujnu prošle godine donijela je odluku o promjeni formata Lige nacija, prema kojoj će u ligama A, B i C učestvovati po 16 reprezentacija, dok će u ligi D igrati samo sedam ekipa.

Reprezentacija Bosne i Hercegovine smještena je u treću jakosnu grupu lige A sa Švedskom, Danskom i Ukrajinom.

U prvoj jakosnoj grupi su Portugal, Hoolandija, Engleska i Švicarska. U drugoj Belgija, Francuska, Španija i Italija, a u četvrtoj Hrvatska, Njemačka, Poljska i Island.

Žrijebat će se četiri grupe sa po četiri reprezentacije, a pobjednici grupa plasirat će se na završni turnir.

Završni turnir četiri najbolje reprezentacije lige A, igrat će se od 2. do 6. juna 2021. u jednoj od četiri zemlje koje će izboriti “final four”.

Liga nacija kreće početkom septembra ove godine (3.-5. septembra), a preostali terminu su 6.-8. septembra, 8.-10. oktobra, 11.-13. oktobra, 12.-14. novembra i 15.-17. novembra ove godine.

Naslov prvaka brani Portugal koji je u finalu pobijedio Holandiju sa 1-0. U susretu za treće mjesto Engleska je pobijedila Švicarsku boljim izvođenjem jedanaesteraca (6-5).

LIGA A

Pot 1: Portugal, Holandija, Engleska, Švicarska
Pot 2: Belgija, Francuska, Španija, Italija
Pot 3: Bosna i Hercegovina, Ukrajina, Danska, Švedska
Pot 4: Hrvatska, Poljska, Njemačka, Island

LIGA B

Pot 1: Rusija, Austrija, Wales, Češka
Pot 2: Škotska, Norveška, Srbija, Finska
Pot 3: Slovačka, Turska, Irska, Sjeverna Irska
Pot 4: Bugarska, Izrael, Mađarska, Rumunija

LIGA C

Pot 1: Grčka, Albanija, Crna Gora, Gruzija
Pot 2: Sjeverna Makedonija, Kosovo, Bjelorusija, Kipar
Pot 3: Estonija, Slovenija, Litva, Luksemburg
Pot 4: Armenija, Azerbejdžan, Kazahstan, Modavija

LIGA D

Pot 1: Gibraltar, Farski Otoci, Latvija, Lihtenštajn
Pot 2: Andorra, Malta, San Marino

Komentari

Leave a Reply

Vaša email adresa neće biti objavljivana.