Zmajevi slavili u Elbasanu, Džeko postigao 50. gol u dresu reprezentacije (FOTO/VIDEO)

zmajevi1

Nogometna reprezentacija BiH slavila je u prijateljskom susretu sa Albanijom odigranom u Elbasanu.

Zmajevi su u svom 196. službenom meču došli do pobjede od 2:1, golovima Edina Džeke u 7. minutu sa bijele tačke i Senada Lulića u 42. minutu susreta. Prvo poluvrijeme bilo je puno zanimljivije, a i naša reprezentacija upravo u tom dijelu igre pokazala je da je kvalitetniji tim od Albanaca.

Jedini gol za Albance postigao je Balaj u 68. minutu utakmice.

Edin Džeko je golom u 7. minutu duela u Elbasanu stigao do svog 50. gola u dresu BiH.

Penal iz kojeg je pogodio kapiten Zmajeva izborio je Rade Krunić, dok je Luliću sjajno asistirao debitant u dresu BiH Kenan Kodro.

Kodro je svojim nastupom u Elbasanu definitivno opravdao Baždarevićev poziv i nema sumnje da je pred njim dug staž u državnom dresu.

Selektor Mehmed Baždaravić u dvoboju s Albancima koristio je 17 igrača. Utakmicu su počeli Begović, Vranješ, Zukanović, Šunjić, Đumić, Lulić, Prcić, Jajalo, Krunić, Kodro, Džeko.

Šansu sa klupe dobili su Stevanović, Cimirot, Bajić, Duljević, Vrančić i Pavlović.