Cvijanović: Komšić i Bećirović nastavili separatističke aktivnosti na razbijanju BiH

Cvijanović dodaje da druga dva člana Predsjedništva nemaju pravo da određuju prioritete u radu EUFOR-a.

Redakcija
2 min čitanja
željka cvijanovic

Predsjedavajuća Predsjedništva BiH Željka Cvijanović danas je u Istočnom Sarajevu održala konferenciju za novinare, gdje je imala, blago rečeno izjava za rubriku vjerovali ili ne.

Naime ona je u jednom momentu rekla da su njene kolege Denis Bećirović i Željko Komšić nastavili sa separatističkim aktivnostim na razbijanju BiH.

  • Ono što se danas dešavalo je da su moje kolege Bećirović i Komšić nastavile svoje separatističke aktivnosti na razbijanju BiH i otcjepljenju Federacije od zajedničke države. Moja obaveza je bila da upozorim da dolazim s 49 posto teritorije gdje sam izabrana i da odlučujemo ravnopravno. Ono što oni predlažu u okviru tih zaključaka ne odražava stavove svih u BiH zbog toga se takvi zaključci ne mogu smatrati zajedničkim stavom svih nas u BiH. Ja smatram da su to opasne tendencije – rekla je.

Kako ona dodaje, ti zaključci koji su oni predložili ne odražavaju stavove svih koji žive u BiH.

  • Sve što radim usmjereno je na zaštitu interesa Republike Srpske. Republika Srpska i njene institucije ne ugrožavaju teritorijalni integritet BiH – dodaje ona.

Poručila je kolegama iz Predsjedništva BiH da oni ne mogu uticati na rad EUFOR-a i da trebaju razmisliti da li neka rasprava u Predsjedništvu donosi nešto ili će “služiti dodatnom produbljivanju nereda”.

  • Kolege su rekle da ako se ja ne slažem sa zaključkom EUFOR-a, ja sporim mandat EUFOR-a. Morala sam reći da ja ne sporim mandat, ali sporim pravo članova Predsjedništva da određuju EUFOR-u kad će i šta da rade. EUFOR ima svoju ozbiljnu komandu i ta komanda može da određuje šta su njihovi prioriteti, ne treba im nikakvo sufliranje dva člana Predsjedništva, niti im je potrebno to zivkanje i traženje asistencije od političara iz bošnjačkog reda – kazala je Cvijanović.
Podijeli ovaj članak