Dolaze nam kišni dani, objavljeno je gdje će i kada biti najviše padavina

Intenzivnije padavine danas se očekuju u jutarnjim satima u južnim i jugozapadnim područijima

Redakcija
3 min čitanja
kiša
BHmeteo je objavio je gdje se u BiH očekuje najviše padavina

Danas će u Bosni i Hercegovini preovladavati pretežno oblačno vrijeme sa kišom i lokalnim pljuskovima, koji ponegdje mogu biti praćeni grmljavinom.

Intenzivnije padavine se očekuju u jutarnjim satima u južnim i jugozapadnim područijima, dok će u ostalim krajevima padavine tokom dana biti povremene i slabe.

Vjetar na sjeveru zemlje slab do umjeren istočni i sjeveroistočni, a u ostalim područjima umjeren južni i jugoistočni.

Jutarnja temperatura zraka od 8 do 14, na jugu do 16, a dnevna od 13 do 19, na jugu do 23 stepena.

U Sarajevu će biti pretežno oblačno vrijeme. Tokom dana sa kišom. Jutarnja temperatura oko 10, a najviša dnevna oko 16 stepeni.

Kiša širom zemlje

U utorak tokom dana nestabilnosti uz kišu i lokalno pljuskove sa grmljavinom će se proširiti iz Hercegovine na veći dio ostatka zemlje, objavio je u svojoj novoj prognozi BHmeteo.

Tokom noći na srijedu nešto mirnija atmosfera i većinom suho, a u srijedu tokom dana ponovo nestabilno u većem dijelu zemlje.

Ostaje ugodno toplo uz dnevnu temperaturu od 15 do 20, lokalno do 23 stepena.

Prognoza FHMZ-a za naredne dane

U srijedu pretežno oblačno vrijeme sa kišom, pljuskovima i grmljavinom. Na jugu i jugozapadu slab južni i jugozapadni vjetar, a u ostalim područjima slab sjeverni i sjeverozapadni. Jutarnja temperatura zraka od 7 do 14, na jugu do 16, a dnevna od 13 do 19, na jugu do 24 stepena.

U četvrtak u Bosni pretežno oblačno vrijeme, uz djelimično razvedravanje tokom poslijepodneva. U Hercegovini sunčano uz malu do umjerenu oblačnost. U centralnim, istočnim i sjevernim područjima Bosne se očekuje kiša. U Hercegovini slabi lokalni pljuskovi su mogući poslije podne.

Vjetar slab do umjeren sjeverni i sjeveroistočni. Jutarnja temperatura zraka od 7 do 12, na jugu do 16, a dnevna od 10 do 16, na jugu od 18 do 24 sepena.

U petak umjereno do pretežno oblačno vrijeme. Ponegdje u zapadnim i južnim poodručjima može pasti i malo kiše. Jutarnja temperatura zraka od 7 do 12, na jugu do 16, a dnevna od 12 do 18, na jugu do 21 stepen.

Podijeli ovaj članak