Izetbegović: Javio sam se Dodiku, neka objavi snimak

"S obzirom na to da je razgovor očigledno sniman, pozivam ga da snimak ne cenzuriše, već da ga u cijelosti objavi", poručio je lider SDA

Redakcija
2 min čitanja
dodik izetbegovic

Predsjednik SNSD-a Milorad Dodik je na društvenoj mreži X objavio da je nazvao lidera SDA Bakira Izetbegovića nakon njegovog sinoćnjeg gostovanja na Federalnoj televiziji, a lideri ove dvije stranke su danas ponovo razgovarali.

Dodik je prije nekoliko sati objavio da očekuje Izetbegovićev poziv i referirao se na njegove poruke od sinoć.

Šta je napisao Dodik

“Bakir se sinoć u svom strahu ohrabrio da mi prijeti. Otporan sam na prijetnje, ali ne volim nedorečene stvari. Zato sam pozvao Bakira da mi kaže u čemu je njegov problem. Rekao je da će pozvati u 13 časova. Vjerujem da će do tada smisliti odgovor, prije svega sebi, i spremiti aparaturu za snimanje razgovora”, napisao je Dodik na X-u.

Odgovor mu je stigao nakon što su obavili razgovor, a Izetbegović ga je također objavio na X-u.

Izetbegović poziva Dodika da objavi snimak

“Nakon sinoćnjeg intervjua na Federalnoj televiziji, u kojem sam ponovio da se Milorad Dodik mora ukloniti iz politike, onako kako to nalaže sudska presuda, i da je najveća štetočina u Bosni i Hercegovini, danas sam odgovorio na njegov nervozni telefonski poziv. Sve što mislim, što sam i do sada javno govorio o njemu i njegovoj politici, pa i više od toga, ponovio sam mu i tokom telefonskog razgovora”, napisao je.

Dodao je još i da očekuje da će snimak poziva biti objavljen.

“S obzirom na to da je razgovor očigledno sniman, pozivam ga da snimak ne cenzuriše, već da ga u cijelosti objavi”, poručio je lider SDA.

Podijeli ovaj članak