Kovačević se zahvalio američkoj novinarki koja se bavi teorijama zavjere

Zahvalnica Logan stiže nakon što je doputovala u Banjaluku i intervjuisala Milorada Dodika, bivšeg predsjednika RS i lidera SNSD

Redakcija
2 min čitanja
lara logan i milorad dodik
Lara Logan i Milorad Dodik tokom intervjua

Delegat u Domu naroda Parlamentarne skupštine BiH i portparol SNSD-a Radovan Kovačević zahvalio je američkoj novinarki Lari Logan “na hrabrosti i profesinolnosti da omogući da se čuje autentični glas evropskih patriota”.

Zahvalnica zbog intervjua s Dodikom

Zahvalnica Logan stiže nakon što je doputovala u Banjaluku i intervjuisala Milorada Dodika, bivšeg predsjednika RS i lidera SNSD-a.

“Predsjednik Dodik i Republika Srpska su predugo bili meta Obamine i Bidenove globalističke administracije, i to samo zbog toga što su željeli zaštititi naš način života, hrišćanske vrijednosti i kulturu, kao i zbog toga što su otvoreno podržavali sve kampanje predsjednika Trumpa”, ustvrdio je Kovačević.

VEZANO U SNSD-u su oduševljeni: Ova američka novinarka intervjuisala je Dodika

Kovačević je u objavi na društvenoj mreži X izrazio sigurnost da će, između ostalog i zbog “hrabrosti novinara poput Lare Logan, istina pobijediti i da dolazi vrijeme mnogo boljih i partnerskih odnosa SAD i RS”.

Podsjećamo, Lara Logan je bivša novinarka CBS-a i Fox Newsa. “Slavna” je postala 2013. kada se otkrilo da je u svojoj priči objavila lažna svjedočenja nakon terorističkog napada na Američku ambasadu u Bengaziju. Priznala je lažiranje. U posljednje vrijeme, nakon što je ostala i bez posla na “protrumpovskoj” Fox News, u svom radu bavi se i teorijama zavjere.

Tokom 2021. i 2022. aktivno je promovisala različite teorije zavere – od COVID-19 dezinformacija.

Nakon što je doktora Faucija uporedila sa Mengeleom, suočila se sa žestokom reakcijom i prestala da se pojavljuje na Fox News. Kompanija je samo rekla da su je „otpustili“ u martu 2022.

“Dodik Trumpov saveznik”

Svojoj objavi Kovačević je dodao i tvit Lare Logan s video zapisom intervjua s Dodikom, koji je naslovljen: “STOJEĆI PROTIV GLOBALNE ELITE s Trumpovim saveznikom, predsjednikom Republike Srpske Miloradom Dodikom 34”

Također, podsjećamo, i da je veći dio aktuelnog rukovodstva RS je na crnoj listi Sjedinjenih Država. Prvo ime na toj listi je svakako Milorad Dodik.

Podijeli ovaj članak